O Skupině TAURON

Společnost TAURON Polska Energia S.A., vertikálně propojený energetický holding sdružující k dnešnímu dni 94 společností, je druhým největším výrobcem elektřiny v Polsku a leaderem v oblasti prodeje energie pro korporátní klienty a domácnosti a současně je největším distributorem působícím v Polsku.

Korporátní strategie skupiny do roku 2020 je zaměřena na systematický rozvoj společnosti v Polsku i v zahraničí.

Instalovaný výkon skupiny je 5 447 MW, v oblasti distribuce elektřiny pokrývá 17% polského území a elektřinu dodává pro zhruba 4 miliony konečných odběratelů. Vertikální uspořádání holdingu, zahrnující těžbu uhlí, výrobu elektřiny a tepla, výstavu a provoz obnovitelných zdrojů, distribuci a prodej elektřiny a tepla mu umožňuje těžit ze synergických efektů plynoucích z rozsahu působnosti. Skupina zaměstnává cca 28 tisíc pracovníků.

Výsledky hospodaření

Výroční zpráva mateřské firmy TAURON POLSKA ENERGIA S.A. PDF (anglicky).


Plán rozvoje

Skupina TAURON má jasně stanovený cíl. Prioritou je růst hodnoty holdingu, což má především zajistit akcionářům bezpečnou návratnost investovaného kapitálu. Skupina TAURON chce být také významným hráčem na energetickém trhu ve Střední a východní Evropě. První zahraniční společnost TAURON Czech Energy, která se zabývá velkoobchodem a maloobchodem s elektrickou energií a plynem v České republice.

Naším cílem je Vaše úspora

Kontaktujte nás ještě dnes

Volejte

+420 552 302 530